You are currently viewing کرم خوراکی میل ورم کجا مصرف می شود؟

کرم خوراکی میل ورم کجا مصرف می شود؟

کرم خوراکی میل ورم چه کاربردی دارد و موارد مصرف آن کجاست؟

در صورتی که پرسش بالا برای شما هم پیش آمده و در جستجوی پاسخی برای آن هستید جای درستی وارد شده اید و در این پست قصد داریم مهمترین موارد مصرفی کرم خوراکی میل ورم را بررسی کنیم.

کرم خوراکی میل ورم به عنوان مکمل پروتیینی

مهمترین دلیل برای پرورش و تکثیر میل ورم استفاده از آن به عنوان مکمل پروتیینی در زمینه های مختلف است. در واقع تلاش بر این است که منابع جدید، ارزان تر و سهل الوصول تری برای سویا پیدا شود. یکی از این راه کار ها استفاده از پروتیین بالای حشرات است.

جالب است بدانید اکثر حشرات بالای 50 درصد پروتیین دارند و این در نوبه خود کم نظیر است.

میل ورم با دارا بودن حدود 55 درصد پروتیین یکی از راه کارهای ارایه شده برای تامین پروتیین انسان ها و دیگر جانداران مطرح شده است.

کرم خوراکی میل ورم در موارد زیر به عنوان  تامین مکمل پروتیینی کاربرد دارد:

  • از میل ورم به عنوان مکمل پروتیینی در آبزی پروی (انواع ماهیان آکواریومی، ماهی های گوشتی، خاویار و…) استفاده می شود. پس مهمترین کاربرد میل ورم استفاده در شیلات است!
  • کرم خوراکی میل ورم برای پروش انواع خزندگان استفاده می شود. در ایران مزارع پرورش عقرب وابسته به میل ورم هستند.
  • کرم خوراکی برای پرورش انواع دوزیستان استفاده می شود. جالب است بدانید در ایران قورباغه گوشتی پرورش داده می شود و تماما به کشورهای شرق آسیا صادر می شود.
  • میل ورم به عنوان مکمل پروتیینی در پرورش پرندگان زینی کاربرد وسیعی دارد. در ایران پرندگان زینتی از جمله انواع طوطی ها، انواع فنچ ها و … پرورش داده می شود و یکی از بهترین منابع پروتیینی برای افزایش زادآوری و تبدیل تخم به جوجه و رشد سریع جوجه ها همین کرم میل ورم است.
  • پرورش انواع طیور و پرندگان. ایران جزو چند کشور بزرگ تولید کننده گوشت مرغ در دنیاست اما متاسفانه این صنعت بزرگ وابستگی شدیدی به واردات نهاده های کشاورزی دارد. با پرورش انواع حشرات خوراکی نظیر مگس سرباز سیاه، مگس خانگی، جیرجیرک، ملخ و البته میل ورم می توان به این صنعت بزرگ در ایران کمک شایانی کرد.
  • کرم میل ورم جهت تغذیه انواع گیاهان گوشتخوار قابل استفاده است.

کرم میل ورم برای ونوس گوشت خوار

کرم خوراکی میل ورم به عنوان منبع اسیدهای چرب ضروری

پس از پروتیین، بالاترین محتوی توده بدن کرم  میل ورم را اسیدهای چرب ضروری بدن تشکیل داده است. از این روغن با کیفیت می توان در صنایع آرایشی بهداشتی یا مصارف خوراکی بهره برد.

کرم میل ورم به عنوان منبع تولید کیتین

اسکلت خارجی میل ورم شامل مقادیر قابل ملاحظه ای کیتین است. از کیتین شمار فراوانی محصول ساخته می شود از قرص لارغی گرفته تا تولید انواع پوشش های ضد میکروبی و …

کود میل ورم محصول جانبی فارم های پرورش میلورم

فضولات میل ورم به عنوان بهترین کود جهت پرورش گیاهان آپارتمانی شناخته شده است و در سال های اخیر این کود توجه گلخانه دارها را به خود جلب کرده است.

در این مقاله کوتاه مهمترین موارد مصرفی کرم خوراکی میل ورم بررسی شد. شما چه کاربردهای دیگری برای میل ورم سراغ دارید. نظرات خود را در پایین همین مطلب به ما اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید